Tribute to Kazimierz Malewicz When personal becomes functional jedwabna chusta

Tribute to Kazimierz Malewicz

When personal becomes functional

Pierwszy czarny kwadrat na białym tle został namalowany przez Kazimierza Malewicza w 1915 roku dając początek Suprematyzmowi. Czarny Kwadrat jest symbolem sztuki awangardowej XX wieku.

Kierunek zakładał maksymalne uproszczenie form i zwierzchnictwo podstawowych kształtów i kolorów. Zrywał ze wszelką figuratywnością w sztuce i ogłaszał koniec narracji, zwalniał z obowiązku opowiadania o świecie i ludziach, odrzucał twórczość służącą religii, państwu lub społeczeństwu na rzecz sztuki, która miała budzić w człowieku świat duchowych doznań, a nie rozumowych interpretacji.

Malewicz mówił, że Czarny kwadrat to naga ikona, pozbawiona ram i kontekstu, oddziałująca na widza poprzez wrażenie emocjonalne, a nie estetyczne. Jego siła leży w milczeniu, jakim emanuje.

“Czarny kwadrat jest jedną z moich najbardziej osobistych i mocnych konfrontacji ze sztuką współczesną. Projekt apaszki jest hołdem złożonym artyście i moją interpretacją tego dzieła ”

100% jedwab

Wykonane ręcznie

Wyprodukowane w Como, Włochy.

Zaloguj się

Zaloguj się aby zobaczyć Twoją listę życzeń i zapisać produkty

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Zgadzam się.