Czym jest garbowanie roślinne?

Do produkcji pięknych i długowiecznych akcesoriów marki zostały użyte skóry garbowane roślinnie. Galanteria Ani opowiada historię elegancji z etycznym rodowodem. Ręczne detale i subtelne wykończenia są hołdem dla rzemieślniczego mistrzostwa i zrównoważonego podejścia do mody.

Przygotowanie skór do garbowania roślinnego odbywa się mechanicznie, bez użycia chemii. Skóry moczone są w ekstraktach roślinnych, bez używania szkodliwych substancji chemicznych, środków mineralnych i syntetycznych. Wszystkie wykorzystywane składniki są naturalne.

Proces garbowania trwa około 30 dni – 15 razy dłużej niż proces chromowy. Do garbowania używa się garbników roślinnych – brzeczki z kory dębu, wierzby lub brzozy. Jest to proces, który nie odbiega od tego jaki stosowano wieki temu. Skóry garbowane roślinnie są dobrze natłuszczone, wodoodporne i pięknie pachną. Do ich pielęgnacji należy używać naturalnych środków wykonanych na bazie wosku pszczelego.

85% światowej produkcji skór stosowanych w przemyśle modowym są garbowane chromowo. W większości przypadków skóra poddana takiemu procesowi nie jest już produktem naturalnym. Skóry mogą uczulać i być rakotwórcze. Są szkodliwe dla zdrowia i środowiska.

Do produkcji butów i akcesoriów Ani Kuczyńskiej użyte zostały skóry garbowane roślinnie. Akcesoria zostały wyprodukowane w Polsce i we Włoszech.

Zaloguj się

Zaloguj się aby zobaczyć Twoją listę życzeń i zapisać produkty

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Zgadzam się.