Ania Kuczyńska x Zielony Fundusz dla Warszawy // Green Fund for Warsaw

W XI 2021 Ania Kuczyńska została Partnerem Zielonego Funduszu dla Warszawy i podpisała deklarację ONZ Global Compact. 

Zielony Fundusz umożliwia marce czynne włączenie się w program budowy zielonej infrastruktury miasta poprzez udzielenie finansowego wsparcia inicjatywom proekologicznym.

Marka podjęła decyzję o przeznaczeniu części środków z każdej sprzedaży w sklepie stacjonarnym i online na zakup i sadzenie roślin cebulowych na terenach zarządzanych przez Zarząd Zieleni. m.st. Warszawy.

Zrównoważony rozwój zaczyna się od wprowadzania systemu wartości firmy i zbudowania –  opartego na zasadach – podejścia do prowadzenia działalności. Oznacza to działanie w sposób, który spełnia podstawowe obowiązki w dziedzinie praw człowieka, pracy, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji.

Włączając 10 zasad ONZ Global Compact do wewnętrznych strategii, polityk i procedur marka AK wypełnia swoje obowiązki wobec ludzi i planety.

Warszawa podejmuje szereg działań ukierunkowanych na poprawę jakości środowiska na jej obszarze oraz podniesienia jakości życia jej mieszkańców. Jest członkiem C40 – organizacji, która skupia 94 metropolie współpracujące na rzecz ochrony klimatu.

Ilustracja / Olka Osadzińska

Zaloguj się

Zaloguj się aby zobaczyć Twoją listę życzeń i zapisać produkty