fbpx

„Wszelka sztuka jest zarazem powierzchnią i symbolem” – Oscar Wilde

Talerze Ania Kuczyńska x Kristoff powstały w jednej z najstarszych polskich fabryk porcelany, działającej od 1831 roku.

Dwustuletnia tradycja Kristoff została połączona z charakterystyczną estetyką marki Ania Kuczyńska i pasja projektantki mody do niezwykłych, pięknych i unikatowych przedmiotów.

Limitowana edycja składa się z 365 ręcznie wykonywanych talerzy ściennych. Kosmiczny połysk naniesiony techniką platynowego lustra i oryginalne zdobienia tworzą kolekcjonerski przedmiot.

Symboliczne wzory zostały zaprojektowane przez Karola Śliwkę, legendę wzornictwa, jednego z najbardziej cenionych twórców grafiki użytkowej w powojennej historii Polski.

Wzory – serce, jemioła, gołąb i koło są symbolami opatrzności, szczęścia i miłości.

Koło – mandala symbolizuje doskonałość i centrum, model kosmosu. Kręgi sugerują przejście od stanu do stanu, od materii doi ducha.

Serce – symbol namiętności. Wielu klasyków i filozofów średniowiecza uważało serce za siedzibę myśli, rozumu i uczuć.

Jemioła – zbierana w dniu przesilenia dnia z nocą, na przełomie wiosny i lata sprowadzała do domu szczęście i bogactwo, spełniała ludzkie życzenia i marzenia.

Gołąb – symbol pokoju i miłości. W symbolice staropogańskiej i biblijnej gołąb to symbol prawdy i mądrości. Towarzyszył boginiom miłości, był atrybutem płodności, ucieleśniał wierność małżeńską i długie życie.

Zaloguj się

Zaloguj się aby zobaczyć Twoją listę życzeń i zapisać produkty

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Zgadzam się.